Autor Tema: Da li vezbate?  (Pročitano 116243 puta)

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2010, 01:50:02 posle podne »
Jutros uradjene vezbe ne bas sve a sada idem po danu do kapije a kasnije bicikla ili traka.A surta sam obecala sinu da me  vodi negde na pice jer danas je vrucina.To je bio samo izgovor moracu sutra ipak da idem i da predjem i tih 20metra od auta do kafica.

Hendi-društvo

Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2010, 01:50:02 posle podne »

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #31 poslato: Avgust 09, 2010, 03:19:56 posle podne »
Vrlo retko vezbam, ali trudim se. Sada kada sam plivala jako mi je prijalo, nikakve simptome nisam osetila. radila sam i vezbice u vodi. Inace vezbam lagane vezbe, bez mnogo zamaranja, sa tegovima i na loptu.

Van mreže tanjuska

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #32 poslato: Novembar 20, 2010, 07:43:43 posle podne »
Sekoj den vezbam joga pocetni vezbi za sniruvanje a ponekogas aerobik u sala i dosta sum podvizna iako pocesto sum nastinata nedozvoluvam temperaturata da me sovlada mislam deka ako ne vezbam nekoj den pocesto mi se javuvat grcevi vo nozete i racete

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133570
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #33 poslato: Januar 11, 2011, 10:24:45 posle podne »
Jako slabo a trebalo bi da vežbam mnogo,posebno sad posle urađene intervencije.
Kaja me je opomenula da počnem da vežbam i da sam to radila redovno od kako sam sa njom u kontaku,kaže da bi danas trčala.
Verujem da jeste tako,ali nemarnost moja samo.Uvek ono "sutra ću". :n6:


Van mreže Oljka BG

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #34 poslato: Januar 13, 2011, 09:47:47 pre podne »
Godinu dana sam išla na fizikalnu (skoro svaki dan) i u tom periodu sam počela da imam izraženiji problem sa nogom prilikom silaska niz stepenice. Valjda je godinu dana dovoljno dug period vežbanja da bi bilo nešto bolje stanje, ali kod mene nije. Tada sam izgubila volju za vežbama! Vozim kućni bajs, "od svakog ponedeljka redovno"! Šetam... koliko mogu i to je to!

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #35 poslato: Januar 13, 2011, 10:31:25 pre podne »
radim vezbe istezanja,cucnjeve-sve u svemu 5 do 10 min..ranije sam vozila i sobni bajs,ali sam u tom periodu imala bolove u ledjima,pa sam prestala,pa planiram da probam opet(da proverim ima li to veze sa bolovima)..po kuci zakacim ponekad one samolepljive tegove na noge,pa hodam sa njima..pa kad se umorim,onda se masazerom opustam :n14:..i cini mi se da imam vise snage tj da su mi misici ojacali,samo kad bih i ovu ravnotezu uravnotezila bila bih  :n16:

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #36 poslato: Januar 14, 2011, 12:57:29 pre podne »
 :sad:
ne,ali nameravam da pocnem   :n6:

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #37 poslato: Mart 05, 2012, 02:17:01 posle podne »
danas sam malo gledala na youtube o ms ( bas cudno ) rec za pretrazivanje mi je bilo 20 godina sa ms.... zakljucak je bio da svi oni koji se dobro osecaju bave se sportom i u odlicnoj su kondiciji....i svi snimci su pod obavezno u teretani.... nasla sam jednu tu u kraju i krecem ...mislila sam da idem za pocetak jedan cas yoga i jedan teretana...da se ne preforsiram....jel ima neko iskustvo sa teretanom?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110111
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #38 poslato: Mart 05, 2012, 02:28:13 posle podne »
Ne znam da li je za nas baš dobra klasična teretana. Takođe, ne znam odakle ali ako si iz Bg-a, možeš da odeš u salu za vežbanje, beogradskog udruženja. Verovatno imaju nekoga ko vodi te vežbe za nas.

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #39 poslato: Mart 05, 2012, 03:41:09 posle podne »
Kod neuromišićnih obolenja nije preporučljivo radit teške vežbe,naime potreban je savet i nadzor stručnog lica! Zamaranje nije dobro i može  proizvesti kontraindikacije-pogoršanje stanja! :m1:
Yoga je OK,vodi računa ako radiš sa loptom može biti opasno........... !      :ok:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #40 poslato: Mart 05, 2012, 09:21:35 posle podne »
Ne znam da li je za nas baš dobra klasična teretana.
Mislim da ipak treba fizijatar napisati koje vežbe i  stručna pomoć fizioterapeuta oko vežbi.

Nekada sam vežbala svakodnevno,vozila bicikl,posle sobni, u banju išla 1-2 puta godišnje ...i tako skoro deset godina.Kada nisam mogla sama izvoditi neke vežbe za noge,četiri godine ,2x nedeljno vežbala uz pomoć fizioterapeuta...
sada,od zimus, ništa,posustala,napor mi je ujutro obaviti tuširanje i oblačenje,a posle još da vežbam... :n22:
Obično posle  banje nastavljam sa vežbama...znači vreme je za banju... :m2:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #41 poslato: Novembar 16, 2012, 10:45:56 pre podne »
Uz stručnu pomoć fizioterapeuta,12.novembra počela vežbe  :n14: i jučer sam uspjela,uz pomoć njega i šetala stati na noge  :n13:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #42 poslato: Novembar 16, 2012, 11:13:14 pre podne »
 :ye1: super Dašo,samo napred,biće bolje svakim danom  :)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #43 poslato: Novembar 16, 2012, 11:15:30 pre podne »
Bravo Daso! Samo napred! Bez vezbanj nema nista, mora covek da se potrudi. Mora!
Raduje me sto je krenulo da biva bolje, Daso!   :a10:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Da li vezbate?
« Odgovor #44 poslato: Novembar 16, 2012, 11:33:07 pre podne »
 :ye1:daso,samo napred!!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.