Autor Tema: Bicikl na motor-Dongo  (Pročitano 65700 puta)

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Bicikl na motor-Dongo
« poslato: Avgust 01, 2008, 04:14:02 posle podne »
Otkrila sam Dongo!
Najbolji covekov izum od kad je izumeo tocak!
To je motorni bicikl. Mozes da vozis bajs a kad se umoris samo pritisnes dugme i bajs ide sam! Skler mislim da je ovo ono sto bi bilo dobro da si imao kad si otisao sa bajsom na onaj daleki put  :-\!
Stavicu ovde link da vidite o cemu se radi i ako imate bilo kakvu informaciju gde to moze da se nabavi ili kontakt nekog ko ga vec ima, ja bih vam bas bila zahvalna. Inace ovaj telefon koji stoji na sajtu ne vazi vise i cini mi se da sve ovo sto je na sajtu u vezi te firme vise ne postoji!
Ovo je jedno fantasticno pomaglo!!!
http://www.dongomotor.hu/index.phtml?ow_page_number=73

a izgleda ovako



Hendi-društvo

Bicikl na motor-Dongo
« poslato: Avgust 01, 2008, 04:14:02 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2008, 11:30:36 posle podne »
Po dizajnu i logou, ovo je praistorija. Ako me sećanje ne vara, to prevozno sredstvo spada pod kategoriju bicikl sa motorom. Ovaj model nisam video nikada, ali pamtim Solex



i Rog Pony Ekspres (Slovenija)



Danas tu kombinaciju ne viđam.  :'(


Dopuna: Tia, preskočio sam link koji si ostavila. Kada sam ga pogledao, video sam da je ovo friška stvarčica. Izvinjavam se.  :-[

Elem, ta firma sarađuje sa našom firmom Capriolo i nije isključeno da je to ovaj bicikl, na koji je dodat motorčić.



Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2008, 12:16:17 posle podne »
Uradi sam - kit.  ;D



Citat
Lako se montira i lako održava, može se montirati skoro na svako biciklo. Tiho radi, električno paljenje i prenos snage je preko lanca što omogućava i brzinu i od 40 km/h.
Pošto je lanac sa leve strane može se voziti i kao biciklo, nezavisno dali je to biciklo sa više brzina.Težina motora je 9kg i nalazi se u donjem delu rama. Proizvođač garantuje 10.000 km bez popravke (ako se držite uputstva).

TEHNIČKI PODACI

Tip motora :dvotaktni,jednocilindraš,vazdušno hlađenje
Kubikaža :48 cm3
Cilindar :40 x 38mm
Kompresija :6.2 : 1
Snaga :1.8 Ks (1.35 Kw) / 5000 obr./sek.
Kvačilo :suvo
Rezervoar :1.5 lit benzin
Mešavina :1 : 25 ulje-benzin
Potročnja :1.2 - 1.5 lit / 100km
Maksimalna brzina :35 km/sat (zavisnosti od veličine zadnjeg točka)

Podaci su sa istog sajta. Malo mi smeta njegova težina. To je dodatnih 9 kg.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2008, 12:26:02 posle podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2008, 12:38:06 posle podne »
Proucio moj dragi problematiku i manje-vise iskopao sve ovo ali problem je doci do bilo kakve informacije u vezi kupovine pomenutih spravcica. Navodno se prave u Backoj Topoli ali su nam rekli da oni to nemaju. Ovaj kit sto je na slici je u sustini sve sto mi je potrebno. Ali za sada nismo uspeli da nadjemo nacin da dodjemo ni do informacije ko to prodaje, ko pravi, svi telefoni i e-mail adrese su zastareli najmanje 2 godine!
Mozda cak i Solex motor da se stavi na bajs ....
Dugo sam razmisljala da li benzin ili struja ali sam morala da se odlucim za neekolosku varijantu zbog toga sto je lakse doci do malo benzina (ili poneti rezervnih 250 ml) ako stane negde na sred puta, nego do struje za punjenje baterija.
Ali dragi ozbiljno razmislja da skine motor sa nekog elektricnog trotineta i stavi na svoj bajs, ali on ipak moze da se osloni i na svoju snagu ako makina otkaze.



Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2008, 09:27:42 posle podne »
Ok, ajmo da se organizujemo. 200 dolara 50 kubika.  :cheers:

http://www.thatsdax.com/

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2008, 01:10:27 pre podne »
Odiseja  ....  :D

Organizovali se .... :)

Ovaj sajt me je odvukao i saznala sam da je u Srbiji dozvoljeno, bez registracije, voziti motor do 50 kubika. Ovaj sajt je Americki, tamo je izpod 50 zabranjeno (izgleda!)! Amerikanci su dizajnirali Dongo motor i proizvodnju su preneli u Kinu! Najneverovatnije je to da Kineska firma koja ih pravi ima distribuciju i u Srbiji! U Senti, u centru grada ima radnju i motor se tu moze kupiti za 18 500 rs (oko 240 evra)! Ne znam da li je reklama ako stavim kontakt ovde na sajt ali ja sam jako tesko dosla do ovog sajta i njihovog broja telefona. Inace javice vam se jedan ljubazni Kinez sa slabim, ali funkcionalnim znanjem srpskog :D!
http://www.grubeeinc.com/USA/Locate%20A%20Distributor.htm

Pomenuta Backa Topola ipak prodaje vec ugradjene motore na svoj model bicikla, samo treba da kopate malo dalje da bi vam neko od zaposlenih rekao da oni, ipak, i to prodaju. Cak moze i da se vidi kako izgleda u njihovoj prodavnici, model Capriolo-Paris! Kosta oko 33 000 rs (oko 480 evra)!

A evo sta sam ja uradila. Posto mi ovaj pomenuti model bicika nije odgovarao jer je muski i ima malo brizna (a i cena je poveca), ja sam narucila preko neke firme iz Zrenjanina Dongo kit a bajs sam odlucila da kupim sama, kakav mi odgovara i da budzim motor na njega.
Posto sam vec vozila muski mount bajs znala sam sta necu nikako. Nikako muski bajs sa 26 tockovima! I da ne budu bas mnogo siroke gume sa kramponima, ako moze!

Onda sam se bacila na istrazivanje trzista i kao najbolji zenski bajs pronasla Capriolo-Sunrise Lady. I danas sam ga kupila!
Neverovatan bajs! Od srca bih ga preporucila i zenama i muskarcima! Tockovi 28, 18 brzina, macije oci i svetlo, udobno sediste, korpa, tanke gume (bez krampona :) ) ... i izuzetno lagan za voznju ( mount bajs je bio rad u rudniku naspram ovog)! Jos jedna mnogo lepa stvar oko ovog bajsa je cena! On je 10 500 rs (oko 135 evra)! Da sam kojim slucajem imala na raspolaganju jos 50 000 rs za kupovinu bajsa opet bih uzela ovaj model!
Evo i slicice:



Sad mi preostaje da ugradim motor na bajs. To ce nazalost zahtevati malu prepravku ovog bajsa (na zenske modele ne stavljaju Dongo motore), pa ce sledece nedelje biti rada na prepravci (ja volim da kazem na redizajniranju :D )!

Sve novosti vam javljam u nastavku :D!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2008, 05:10:03 posle podne »
Bravo Tia!!! :)

Dodaj i podatke te firme koja prodaje motor. Možda mu i bude od koristi ali možda bude i nama. ;)

Vezano za registraciju, ako se dobro sećam, motori do 50 kubika se registruju. To je ona tablica SO xx-xx
skuština opštine ili nešto sl. Sa druge strane, za upravljanje tim motorčićem, treba dozvola PSP (poznavanje saobraćajnih propisa). Sa treće strane, sama mogućnost registracije me brine jer je ovo "uradi sam" vozilo. Capriolo je verovatno za svoj model uradio atest, ako uopšte podleže registraciji, mada bi po sili zakona moralo. Treba se još raspitati oko toga ili jednostavno napraviti "kamuflažu" za motorče u stilu one trouglaste torbice.  ;D

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2008, 09:53:51 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #9 poslato: Septembar 16, 2008, 10:16:29 posle podne »
evo još o električnim biciklima http://www.e-vozila.com/bicikli/ebicikl.htm
mada je Skler već dao link za delove

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2009, 03:17:13 posle podne »
Posle puno isprobavanja utvrdila sam da je Dongo previse tezak za mene, tj tezak za upravljanje :(! Mozda bi neka zena jaca u rukama mogla, al ja ne mogu, za to sam bas bas slaba! Mom muzu pak, odlicno ide! Planiramo da ga prodamo! O Dongu vise drugi put, sada novosti!

Uzeli smo bajs na struju, tj. na baterije, na kraju smo morali tu varijantu. To je ustvari obican bajs koji je prepravljen i na koji je lik instalirao baterije!
Ono sto ja znam je da je i napred stavljen zadnji tocak (zbog zupcanika), na zupcanik je nakacen lanac, povezan sa motorom (za brisace, sa Skode). Onda su tu neki kablici i baterije. Dobra strana sto su baterije iz UPS-a, ove moje su 2x6V a kupicu i rezervne da imam 2x12V  da ne ostanem negde bez struje. Ima i ispravljac koji se usteka u njega i za 2-3 sata se skroz napuni! Ide prilicno dobro, ne mnogo sporo ali ni ne juri, meni je to taman! Uspeli smo da savladamo i uzbrdice :D! Naravno, moze da ide i kao normalan bajs, da okrecem pedale :D!
Losa strana je sam bajs koji nismo mogli da biramo, lik je prodavao sa njim. Bajs je totalno razdrdan pa to utice na trajanje baterije, jer tockovi koce zbog krive osovine i sl. Zbog toga ja planiram da ovaj ostavim muzu a da sebi kupim novi bajs kakav valja i da mi lik koji se time bavi nabudzi mehanizam. Ili da iskopam nekog elektricara koji bi znao da sastavi isto to, posto se, cini mi se, svi delovi mogu kupiti na buvljaku, osim baterija koje se prodaju u prodavnicama!
Tako kljakav bajs je mene vozio 10km po uzbrdicama i ravnom, predpostavljam kad ne bi tockovi toliko kocili da bi mogao i 25km da predje! "Mekan" je, lak za upravljanje, pali se na kljucic, sa njim nisam imala nikakvih problema.
Inace sve skupa smo platili 200 evra!
Ako nekom trebaju jos neki podatci slobodno neka pita ;)!
Evo fotki:



Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #11 poslato: Maj 25, 2009, 09:01:55 posle podne »
Sećaš se Eneloop baterija? :)

E, pa Sanyo je napravio i biciklu. ;)

http://bicycledesign.blogspot.com/2008/12/sanyo-eneloop-electric-bike-and-more.html

Van mreže Marko10

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #12 poslato: Decembar 16, 2015, 02:51:04 posle podne »
Da pitam znalce.. kako i gdje kupiti povoljno bicikle, ebicikle i opremu?
_______________
Bicikle prodaja Srbija

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2015, 02:00:15 posle podne »
Nekada davno krusik je proizvodio motore za bicikle ( ponike), ako negde nadjes to je dobro resenje, e sad ovi elektricni kod nas na kupujem prodajem sajtu al su preskupi. Ja sam preb par godina pravio nesto tako, al nije bilo bas okej za koriscenje. Imao sam problem sa akumulatorom odgovarajuce dimenzije da to ne bude od auta, i spojnice za ukljucivanje el.pogona a da ne bude naglo. Postigao sam da sa akumulatorom od rup 33 predjem do 20 km i kad ukljucim el.pogon dobijem bas jako ubrzanje gde se lako moglo pasti, bio je das neprijatan trzaj. Nisam ja imao daljih mogucnosti za unapredjenjem a moze bolje da se resi. To je islo na prednji tocak stim da je taj prednji zamenjen sa klasicnim zadnjim tockom, imao je lanac i gore jos jedan zupcanik na malom motoru od brisaca za auto( juga) tako je sve krenulo. Zavrsilo se neslavno. Ja sada nemam mogucnosti da se ponovo upustim u to ko ima kuci dvoriste i neku radionicu moze, Kontakt ukljucivanja el pogona je bio preko rucne na platinasto bugme kao kod fice ili 45 juga. Viljusku smo prosirili da bi stao lanac i taj zadnji tocak. Imam ja taj projekat u glavi jos uvek i nisam se skroz oprostio od njega. Poza

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Bicikl na motor-Dongo
« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2015, 02:17:17 posle podne »

  ovo je resenj - www.kupujemprodajem.com/250w-24v-28374097-oglas.htm?filter_id=1228091 kupioti ovaj motor i prepakovati na svoj tocak, mnogo jednostavnije

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.