Autor Tema: MS dijete  (Pročitano 22021 puta)

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: MS dijete
« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2013, 05:42:22 posle podne »
NE.ROXI ,NISI JEDINA !!!Umerenost u svemu naravno mora da postoji ali se organizam ne sme nicega lisavati....

Hendi-društvo

Odg: MS dijete
« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2013, 05:42:22 posle podne »

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: MS dijete
« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2013, 06:14:26 posle podne »
U zabludi ste, ali dobro to je vasa volja i volja ljudi koji prezentuju da je komplet hrana zdrava! kod nas, ali ne samo kod nas gluten igra veoma veliku ulogu u prici, pored glutena tu je protein kazein iz mleka koji je isto jako inflamatoran i pravi sranja po telu! I generalno dijeta ne znaci smanjiti unos kalorija vec redukovati nepotrbne namirnice!!! Al dobro to je na svakome da donese odluku individualno!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS dijete
« Odgovor #17 poslato: Jul 04, 2013, 09:35:40 posle podne »
Otkada ja nisam obratio pažnju na ovu temu ... vidim da sam ostao dužan i odgovor.
Situacija danas, teletinu ponekada i uzmem, svinjetinu jako retko, pekarske proizvode, jako retko, piletinu i dalje tamanim, postim i dalje, kilažu sam opet izgubio al ok.

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: MS dijete
« Odgovor #18 poslato: Jul 05, 2013, 10:29:15 pre podne »
ne znam sta da kazem po pitanju piletine i ribe  :n14:..piletina,cist koncentrat,da je zdravija od ostalog ,ne verujem,akoliko su nam reke zagadjene,ne vredi ni pricati  :n24:..sve u svemu,covek i nema neki izbor  :m2:..i ja vise uopste nisam pametna sto se te ishrane tice.Toliko je sve individualno,da na pr.moja prijateljica boluje vise od 10 godina i krka sve zivo,msm sve sto stigne,ukljucujuci i svinjetinu i slaninu,mlecne proizvode,ma sve..i da pusi i ne vezba,a u odlicnom je stanju :ok:,ne koristi nista od lekova,sem ponekad pulsnu ..jedna druga,boluje 27 godina,uvek je jela sve,ali u granicama,i kaze da joj  se stanje pogorsalo tek pre par godina,kad je primila 1.pulsnu..msm i dalje je pokretna i sve,ali je usporenija malo i brze se zamori..od lekova je koristila samo b komplexi nekad vit.inekcije kad joj je malo losije..eto,ne znam da li sam ovo pisala i ranije,a imam i jos primera,i bas zbog toga ne znam sta da mislim kad je ova tema u pitanju  :m1:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: MS dijete
« Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2013, 01:04:13 posle podne »
opet ostaje na nama da odlucimo.  :n14:

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS dijete
« Odgovor #20 poslato: Jul 05, 2013, 01:30:07 posle podne »
Kao i za sve Tanja. Dobro si rekla da je stvar krajnje individualna. U svemu, pa i u ishrani.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: MS dijete
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2013, 08:35:12 pre podne »
Ja sam, u zadnjih nekoliko godina opsednuta ishranom po krvnim grupama, t.e. istrazujem koliko ima veze krvna grupa+ishana+imunooski sistem, evo jedan citat:
"Ravnoteža i sklad- to je pravi lijek za krvnu grupu B.
u cjelini, ljudi krvne grupe B, krepki i okretni, obično su sposobni oduprijeti se mnogim najopasnijim bolestima uobičajenim u modernom svijetu, poput bolesti srca i raka.  Čak i kad obole od tih bolesti, imaju najviše izgleda za preživljavanje. Ipak, kako imaju donekle neuobičajene osobine, izgleda da su više podložni egzotičnim poremećajima imunog sistema, poput multiple sleroze, lupusa i sindroma hroničnog umora.
Osobe krvne grupe B koje se pridržavaju preporučene prehrane, može često izbjeći teške bolesti i imati dug i zdrav život. Prehrana za ovu krvnu grupu uključuje velik izbor namirnica i ona predstavlja ono najbolje iz životinjskog i biljnog svijeta.
Ako se izbjegavaju preporučene namirnice zbog lektina koji šteti ovoj krvnoj grupi, osobe krvne grupe B uspješno održavaju željenu težinu."

Nije da se drzim svega toga, ali stvarno ne mogu da jedem piletinu, paradajza, kukuruz i hleb i sl.produkte, kao i apetisane, najvise kikiriki psto posle dva zalogaja se prezasitim. Sve ovo sadrzi lektin koji nije dobar za krvnu grupu B. Vise:

http://djuliman.blogger.ba/arhiva/2008/02/21#1392996

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: MS dijete
« Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2013, 11:04:49 pre podne »
Ne znam...Meni jos niko nije trazio da menjam ishranu...Mislim od lekara...Ako bude bilo potrebe mislicu o tome...Ja sam zastupnik genetike i mislim da je sve stvar organizma...I iznad svega verujem u pozitivan stav i lepe misli(za sada deluje  :a21m:)...I opet ne reaguju svi isto na isti lek  ili istu hranu.... i da, nikada pravilo nije bez izuzetaka....

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS dijete
« Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2013, 11:37:16 pre podne »
Doneo ja te tabele ishrane po krvnim grupama, ali svojoj ženi još pre jedno 15 godina. Zalepio na vrata jer je bilo kao poster. Pogledam ja ono i za svoju krvnu grupu i probamo ti mi to. Koje sr... Korist od svega je bila za ženu, što posle 18.00h nije uzimala ništa od hrane. To već ima i u raznoraznim dijetama. Za moju krvnu grupu ispade, da ne treba da jedem ništa. Sve što volim i jedem ne smem. Posle dođosmo i do knjige. Ali smo i odustali posle nekoliko meseci, jer nismo našlo neki smisao u tome. Nensy je u pravu:
Ne znam...Meni jos niko nije trazio da menjam ishranu...Mislim od lekara...Ako bude bilo potrebe mislicu o tome...Ja sam zastupnik genetike i mislim da je sve stvar organizma...I iznad svega verujem u pozitivan stav i lepe misli(za sada deluje  :a21m:)...I opet ne reaguju svi isto na isti lek  ili istu hranu.... i da, nikada pravilo nije bez izuzetaka....

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: MS dijete
« Odgovor #24 poslato: Jul 06, 2013, 03:30:27 posle podne »
i ja sam se drzala toga par meseci..msm meni odgovara sto moja 0 treba da jede meso,a to sam i primetila,da mi organizam trazi  :n14:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: MS dijete
« Odgovor #25 poslato: Jul 06, 2013, 04:12:13 posle podne »
I meni organizam traži meso, isto sam nulta krvna grupa. Čitala sam sada:
Citat
da ljudi sa ovom krvnom grupom imaju prekomerno aktivan imuni sistem
To se i meni čini.  :m3: Piše i da trebamo izbegavati ceralije. Ja to i onako ne volim i slabo to koristim. Ovo sam sada slučajno pročitala i mogu reći da je to baš tako, bar što se mene tiče.  :m2:  A da, nikakvu dijetu ne primenjujem.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS dijete
« Odgovor #26 poslato: Jul 06, 2013, 04:57:33 posle podne »
...I opet ne reaguju svi isto na isti lek  ili istu hranu.... i da, nikada pravilo nije bez izuzetaka....
Ako izuzeci potvrđuju pravilo, Nensi je i dalje u pravu!!

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: MS dijete
« Odgovor #27 poslato: Jul 08, 2013, 11:31:27 pre podne »
Ja jedem od mesa samo piletinu...i to onu dobro nahranjenu hormonima,...jedem i voce i puno povrca ali dobroooo isprskano ....da bi nas seljak lepo zaradio...a sta ja jedem ...koga briga.....
Ma u stvari nije seljak kriv koji ima dve njive jednu za svoju decu a drugu za moju...nego ja koja to kupujem!
Juce na pijaci ...gadi mi se da kupujem...sve sto uzmem pomislim..sta su sve tu stavili.
Inace na mojoj pijaci nema ljudi sa sopstvenom proizvodnjom, ima bakica-navlakusa koje rade za platu
...mozda je svinjsko meso i ok?????

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: MS dijete
« Odgovor #28 poslato: Jul 08, 2013, 11:47:41 pre podne »
pa danas stvarno vise ne znas sta je ok  :m3: :n24: ](*,) ..cak mislim da je svinjsko meso,ako imas svoje u selu,i znas cime ga ljudi hrane,manje stetno od kupljenih i naprskanih vocki  :n14:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: MS dijete
« Odgovor #29 poslato: Jul 08, 2013, 08:48:51 posle podne »
 :n6:  :(

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.