Autor Tema: Uvećan dodatak na tudju negu  (Pročitano 79251 puta)

Van mreže gogilog

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: dodatak na tudju negu
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 31, 2009, 11:33:20 posle podne »
Hvala na informacijama nama ce to puno znaciti pozzzzz

Hendi-društvo

Odg: dodatak na tudju negu
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 31, 2009, 11:33:20 posle podne »

Van mreže srkivl

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Uvećan dodatak na tudju negu
« Odgovor #31 poslato: Jul 12, 2010, 11:29:40 posle podne »
Osoba sam sa invaliditetom bolujem od CEREBRALNE PARALIZE donji ekstremita. Imam IV stepen strucne spreme radno i intelektualno sam sposoban. Imam nameru da se zaposlim po zakonu o zaposljavanju invalida koji je obavezujuci od maja meseca 2010 god. Interesuje me sledece: Ja primam tudju negu i pomoc koju sam ostvario kao invalidno dete preko fonda PIO. Ona iznosi sada nekih 8.000 din. Bio sam nedavno nalekarskoj komisiji gde mi je utvrdjeno telesno ostecenje od 100 % po jednom osnovu i na osnovu toga primam i uvecani dodatak tudje nege i pomoci od nekih 9600 din. Sve ukupno mesecno mi iznosi oko 17600 din. Interesuje me sta se desava sa tudjom negom i uvecanim dodatkom tudje nege prilikom stupanja u radni odnos? Da li iznos ostaje isti ili se menja i po kom zakonu? Raspitivao sam se ali jos uvek nisam dobio nikakvu konkretnu informaciju. Molio bih ako neko zna da mi pomogne. Hvala!!!

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Uvećan dodatak na tudju negu
« Odgovor #32 poslato: Jul 31, 2010, 03:35:29 posle podne »
Hajde neka mi neko objasni (ko zna) zasto mi, oboleli od MS-a jednako 100% invalidi sa jednako telesnim ostecenjem od 100% nemamo pravo na novcani dodatak za telesno ostecenje?
U stvari, u cemu je razlika izmedju nas sa dijagnozom MS i Cerebralnom paralizom ako u obe dijagnoze imamo od komisije 100% invalidnost i 100% telesno ostecenje?

Van mreže gordana

  • Član
  • **
  • Poruke: 669
  • Pol: Žena
  • život je lep-iskoristi ga
  • Dg: G35
Odg: Uvećan dodatak na tudju negu
« Odgovor #33 poslato: Jul 31, 2010, 04:56:30 posle podne »
    Roxi ja bi na tvoje pitanje odgovorila samo mojom situacijom.
Određeno mi je 100% IK pre dve godine i još nikako da više završim sa TN
Pošto me stalno šalju na neke komisije i sad cekav već 2  meseca na još jednu  komisiju
koju su mi obecali.Svašta ima u našoj državi.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Uvećan dodatak na tudju negu
« Odgovor #34 poslato: Jul 31, 2010, 09:04:17 posle podne »
Da, ovde ni invalidi nisu svuda isto tretirani...
Ima ih koji placaju da bi dobili "zvanje" invalid...

Van mreže Radica

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Uvećan dodatak na tudju negu
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 22, 2014, 11:34:22 posle podne »
Da li neko zna da li se zahtev za uvecanu tudju negu i pomoc predaje centru za socijalni rad i ako je tudja nega ostvarena preko pio?

Baka mi je jos 2000. ostvarila pravo na novcanu naknadu za pomoc i negu drugog lica (potpuno precizno) i ima 100% telesno ostecenje ( potpuni gubitak vida).

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.