Autor Tema: Paleolit dijeta  (Pročitano 37797 puta)

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #45 poslato: Jul 25, 2008, 08:38:28 pre podne »
Covece opusti se.
Nije to da ces odmah na kortice ako pojedes malo, znas i sam cega sve.
Ja se secam da je meni Prof Levic rekao da je mnogo gore da se mucis time da ne smes, nago da pojedes. I ja mislim da je u pravu. I secam se da mi je rekao, ako volis nesto i toliko ti nedostaje, jednom nedeljno nece ti sigurno smetati. Bitno je da to nije svakodnevno i da to nije baza ishrane.
Jedem ja i jagnjetinu, ubijem se, ali to nije svaki dan ;D

Potpuno se slažem. I meni su rekli da je veća šteta od suzdržavanja i nervoze zbog toga, nego zbog prekršaja.

Hendi-društvo

Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #45 poslato: Jul 25, 2008, 08:38:28 pre podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #46 poslato: Jul 25, 2008, 07:02:18 posle podne »
Ja sve jedem dijetu mi dr.nikada nije preporucio,jedino slabije jedem meso svake vrste sem piletine,i sto sredu i petak cesto budem na postu pa jedem povrce i ribu.A cokoladi nemogu da odolim,sem srede i petka kad postim,i gledam da to bude svake nedelje.Mozda gresim ali sada mislim da nebi mogla koristiti dijetu s trogo po pravilu.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #47 poslato: Jul 25, 2008, 11:08:20 posle podne »
Sem srede i petka, postiš li ostale postove?

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #48 poslato: Jul 25, 2008, 11:18:58 posle podne »
Zavisi,ponekad ali se trudim da sredu i petak ispostujem

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #49 poslato: Jul 25, 2008, 11:49:55 posle podne »
Supruga dok nije obolila postila je redovno sad ponekad petkom  kad je baš veliki svetac i prvu sedmicu vaskršnjeg posta

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Paleolit dijeta
« Odgovor #50 poslato: Avgust 03, 2008, 11:30:42 posle podne »
Evo malo o Svedjanima i paleolitskoj dijeti.
 
Učinci paleolitske prehrane
Dvadesetak Šveđana je pristalo na paleolitsku prehranu naših dalekih evolucijskih predaka lovaca-sakupljača.

Nakon 3 paleolitska tjedna tjelesna masa im se smanjila za 2,3 kg, struk za ½ cm, a tlak za 3 mm Hg. Energetski unos im je bio niži za 36 %, unosili su više antioksidansa i manje masti, a u prehrani im je nedostajalo kalcija.

Izvor: European Journal of Clinical Nutrition
http://www.vitamini.hr/4496.aspx

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.