Autor Tema: Linkovi  (Pročitano 14184 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Linkovi
« poslato: Jul 20, 2008, 10:30:17 pre podne »

Hendi-društvo

Linkovi
« poslato: Jul 20, 2008, 10:30:17 pre podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2008, 10:23:34 pre podne »
 http://www.sheldonpress.co.uk/books/9780859699877.html

Knjiga o ishrani za MS napisala je Tesa bolesna od MS-a.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2008, 11:23:16 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2008, 08:33:05 posle podne »
A sada dame i gospodo Matthew Grace!!!!!

Da vidite te mišiće, to zdravlje koje kipi na sve strane, da pročitate njegovu neverovatnu priču. Ako hoćete savet od njega 125$ je sat razgovora sa njim. Bivši bokser, ekspert za fitnes razboleo se od MS. Odbacio celu medicinu, suplemente i sve dijete i odlučio da se hrani isključivo presnom hranom kao što rade životinje, onako kako nam je priroda dala. Toliko bolesti danas je upravo zato što idemo protiv zakona prirode, kako tvrdi Metju.
Njegova dijeta se zasniva na voću, povrću, koštunjavim plodovima. Mi smo jedine životinje na svetu koje jedemo kuvanu hranu, kako kaže.
Održava seminare, tv emisije i radio...itd. itd.
Potpuno se oporavio od Ms. Za ovu priču sam čula 2002. god. i skoro zaboravila i začudila sam se da je i dalje tako i da njegov sajt još uvek radi....

Knjiga se zove: A Way Out
http://www.matthewgrace.com

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Linkovi
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2008, 07:04:39 posle podne »
Ne bih želeo da pomisliš da ti namerno kontriram, ali pošto je ovo mesto gde iznosimo svoja mišljenja, moji stavovi po pitanju pomenutog Matthew Grace-a su sledeći:

Dakle, video sam slike ovog baje na sajtu. Da li neko misli da su ovakvi mišići lepi ili odvratni je stvar ukusa, ali svako ko je bar nekada bio u teretani, ili bar malo zna o bildovanju reći će da je nemoguće imati ovakve mišiće bez upotrebe „hemije“ (stereoidi, metan..., i ostale gluposti). Pukim vežbanjem i ishranom moguće je razviti mišiće do određene granice, ali posle nastupaju hemijska sredstva. Ovaj baja koristi ili je koristio mnogo toga. Nisam našao sliku u boji, jer bi se verovatno na njoj videlo njegovo rumenilo u licu, a to je česta pojava kod uzimanja ovakvih stvari. I meni se zarumene obrazi kad primam kortikostereoide.

Drugo, to što je bivši bokser i bilder nikako ne ide u prilog njegovoj stručnosti za oblast medicine, a i meni nešto ne uliva baš poverenje.

Treće, 125$ za sat razgovora i davanje saveta, znači da bi on mogao godišnje da zaradi više nego mnogi vrhunski naučnici, lekari, umetnici... Pita li se neko da li je humano uzimati tolike pare za savet ljudima koji imaju ozbiljan zdravstveni problem? I šta ako mi njegov savet ne pomogne? Hoće li da mi vrati 125$ + kamata ili penali?

Četvrto, nije čovek jedina životinja koja termički obrađuje hranu. Istina, niko ne koristi šporet i ekspres lonac, ali primeri smrzavanja, sušenja ili, čak gajenja hrane od strane životinja su brojni. Vatra je stvar koju nam je priroda dala, pa ne vidim zašto bi njeno korišćenje za pripremanje hrane bilo protivno zakonima prirode. Uzgred, u periodu kada se čovek hranio potpuno u skladu sa „zakonima prirode“, njegov životni vek je bio ispod 30 godina. Treba i to imati na umu.

Peto, verujem i drago mi je da se tip potpuno izlečio od MS-a. Mnogi od vas su, verovatno, naišli na podatak da kod 10-ak % obolelih od MS-a dođe do potpunog izlečenja. Zašto i kako, ne zna se, kao što se ne zna zašto i kako dolazi do MS-a. Želim svakom od nas da se nađemo u tih desetak posto, ali to ne znači da odmah napišemo bestseler i savet naplatimo 125$ onima koji nemaju tu sreću.

I da ne bude da sam stalno protiv: Slažem se sa njegovom ishranom gde se akcenat stavlja na sveže voće, povrće, koštunjave plodove..., dodao bih još i ribu i pojedine vrste mesa (samo u mesu ima nekih vitamina kojih nema u drugim namirnicama, a neophodni su čoveku). Ipak, neću da se pravim pametan, jer ovakvu ishranu preporučuje Svetska zdravstvena organizacija svima, a ne samo obolelima od MS-a.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2008, 09:36:21 posle podne »
Sto se tice misica ja na njih ne gledam iz ugla lepog ili ruznog vec da li je moguce nabildovati ako je moguce znaci da si zdrav. Ne bih rekla da su ovi misici novijeg datuma tj. da su iz vremena kada je oboleo od MS-a vec pre, za vreme njegove bokserske karijere. Ali ni to ne mora da znaci jer sam gledala jednu pacijentkinju od ms-a koja je redovno radila vezbe i ruke su joj bas misicave.

Sto se tice njegovog cenovnika (predavanja, razgovori, knjiga,sajt, tv emisija, njegova organizacija) to me nista ne cudi. U pitanju je zapad i potpuno drugi arsini. I nije on usamljen sto se tice toga. NIje nista neobicno da se npr. msovac koji bude imalo bolje, a ima sklonosti ka pisanju objavi knjigu i svoj nacin lecenja predstavi kao jedan od mogucnosti. Navodila sam nekoliko primera. Nije neobicno na zapadu objaviti knjigu o svojoj bolesti ili pak odrzati predavanje, samo ako ima interesenata, a ima.

Bilo je, naravno, osporavanja njegovih stanovista (jer on negira celu industriju hrane i lekova) sto ja mislim ide samo njemu u prilog.

Nije on usamljen primer koji se hrani samo presnom hranom, ali o tom nacinu ishrane podrobno na toj temi.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15230
  • Pol: Žena
Odg: Linkovi
« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2008, 06:26:46 posle podne »
Prehrana

Nema čvrstih dokaza da je MS izazvana zbog loše prehrane ili manjaka u prehrani. Uravnotežena prehrana koja uključuje hranu s niskim sadržajem masti i visokim sadržajem biljnih vlakana se preporučuje većini oboljelih od MS-a kao dio strategije u borbi s MS-om. Dijeta kao Swank low-fat i Kousmine dijeta su prihvatljive djelomično i nisu odbačene. Ostale dijete kao što su Allergen-free dijeta, Gluten-free dijeta, sirova hrana, Evers dijeta, McDougal dijeta, dijeta bez proteina i voćnih šećera, Cambridge dijeta nisu potkrijepljene dokazima da imaju ikakav efekt na MS iako njihovi zagovornici navode osobne ili tuđe dokaze. Mnoge od tih dijeta su jako skupe. Promjena normalnog i uravnoteženog unosa prehrambenih namirnica može postati opasna po zdravlje ako se koristi bez medicinskih i nutricionističkih stručnjaka.

izvor:http://free-bj.htnet.hr/milankramaric/alternativa.htm

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2008, 07:24:29 posle podne »
Zasto bi dijeta koja iskljucuje alergene na odredjenu vrstu hrane bila odbacena? Pa kud cete veceg dokaza od nalaza da ste alergicni na neku namirnicu?
Sirova hrana je vrlo jeftina jos ne morate da kuvate. Gluten free dijeta je prihvacena . Cambrige i Evers dijeta prvi put cujem za njih.
Mislim da je ovaj tekst sa sajta Milana Kramarica zastareo, tj. da se ogradjuje od mnogih stvari jer je to privatni sajt i najbolje je reci: nema dokaza, uravnotezeno jesti.
Nigde ne procitah da neki od lekova za MS su opasni po zdravlje, a budu.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2008, 07:36:53 posle podne »
Sada sam pronasla odakle je Milan K. prepisao, preveo sledeci tekst:
http://www.nap.edu/openbook.php?record_id=10031&page=405

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15230
  • Pol: Žena
Odg: Linkovi
« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2008, 10:25:25 posle podne »
Ovaj sam izvor navela samo da bi necim jos potkrepila svoj licni stav. To mi je trebala biti neka podrska u mojim licnim promisljanjima i zato mu se izvinjavam.
Po meni Swank-ova dijeta je ipak nekako najpribliznija nasim potrebama mada i tu ima prostora za manje izmene. A alergija na neku vrstu hrane je prisutna i kod ljudi koji nemaju MS (sto na zalost ne iskljucuje i nas). Ta bezglutenska dijeta je ipak za takvu situaciju. A sto se tice finansija, recimo proizvodi bez glutena se teze nabavljaju i skuplji su na zalost. Isto situacija je verovatno sa nekim namirnicama za ove druge dijete.
Znaci moj licni stav je promena nacina ishrane u pravcu low-fat dijeta, ali svakako da bi takvu ishranu trebale imati i zdrave osobe a ne samo mi koji imamo zdravstvene probleme.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Linkovi
« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2008, 11:15:29 posle podne »
http://www.zakonizdravlja.com/nacela_z_z.html 

 NACELA ZDRAVOG ZIVOTA

Principi dobrog zdravlja i zivota postoje od pre vise hiljada godina, ali su ljudi prestali da ih citaju i slusaju. Mi moramo saznati o masini u nasem telu. Neki znaju da brinu o masini u automobilu. Ali, u masini naseg tela provodimo 24 sata dnevno, 7 dana sedmicno. Toj masini je potrebna dobra nega. Moramo da vidimo kako ona radi. To je najvelicanstveniji aparat na planeti. Ako mu date sansu, on ce dati izvanredne rezultate.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Linkovi
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2010, 11:40:04 pre podne »
dr Anna Maas zastupa hipotezu da je uzrok MS-a alergija na hranu i to na kakao, a cokolada je nesto najgore sto msovac moze pojesti!
godinama leci msovce sirom Evrope i Amerike promenom nacina ishrane
svaki msovac kako napominje mora u potpunosti izbaciti kakao iz ishrane i nikome ne treba reci da boluje od ms-a vec da je alergican na odredjenu vrstu hrane

www.msdietannamaasmd.com

Pat se pridrzavala Aninih saveta i ustala je iz kolica
www.ziemszo.nl

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Linkovi
« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2012, 04:53:37 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Linkovi
« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2012, 11:27:22 posle podne »
Citat
Kraljevska mliječ

Postoji još jedna skupina sastojaka koji obnavljaju živce, a koji su poznati kao remijelinizacijski spojevi. Oni stimuliraju popravak zaštitne ovojnice oko osi neurona poznate kao mijelin, a koji je često oštećen pri neurološkoj ozlijedi i/ili disfunkciji, osobito  autoimunološkim i cjepivima potaknutim demijelinizacijskim bolestima.

;)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.