Autor Tema: Recepti  (Pročitano 38951 puta)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15228
  • Pol: Žena
Odg: Recepti
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:01:54 posle podne »
Naco, djuvec? A koje meso ide uz ovaj djuvec?

Hendi-društvo

Odg: Recepti
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:01:54 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:09:39 posle podne »
Nema  ;D
Kome treba  nek doda posebno ;)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15228
  • Pol: Žena
Odg: Recepti
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:18:16 posle podne »
Da, onda ce se jesti salama iz frizidera.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:34:50 posle podne »
Baci li ti pogled na moju raniju poruku ,pre recepta za đuveč ;D

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 22, 2008, 04:02:53 posle podne »
Prosta čorba  :D

Nekada davno je u Politikinom Zabavniku bila stranica "Nedeljni ručak".Ovo sam prvo naučila da kuvam,baš odatle,i bar jednom nedeljno spremam.

Treba vam jedna glavica crnog luka,1/2 kg šargarepe(ja uzmem više pa se zanesem  ;D) nekoliko krompira,malo ulja ,so,aleva paprika.

U lonac sipate malo ulja i sitno na kockice seckanog luka,malo vode i soli ,stavite da se dinsta.Šargarepu očistite i isečete na kolutiće i dodate u lonac.Kad malo omekša šargarepa dodate i krompir očišćen i iseckan na kockice.Dodate malo vode da sve pprekrije i povremeno promešate da ne zagori (nema puno ulja).Kad je krompir kuvan i šargarepa,(sad je ovo moja modifikacija original recepta) da ne bi zapržavali pospite malo aleve paprike preko,dobro izmešajte, slobodno viljuškom malo izgnječite par kocki krompira i nalijte vode prvo malo da se sve lepo promeša a posle još koliko hoćete(manje vode gušća čorba).Posolite po ukusu i pustite par minuta da vri.
Ko voli i sme može u tanjir sa čorbom sipati malo izmućenog jajeta sa mlekom,ili samo malo mleka.
Prijatno  :)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Recepti
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 22, 2008, 10:16:47 posle podne »
predlog za rucak: pečena riba. gotova za 20 minuta, a ukusnija od pržene. začiniti po ukusu(so ili biozačin, peršun, beli luk) uvaljati u kukuruzno brašno, peći sa malo ulja preko ribe. prilog po želji

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Recepti
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:51:52 posle podne »
kupila sam danas extra poslasticu,-lenja pita od integralnog brasna
sastav,integralno brasno,fruktoza,biljna masnoca,jabuka,kajsija
jako je ukusna i nama zdrava
prijatno

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 26, 2008, 10:57:08 posle podne »
Gde to ima Majo da se kupi?

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Recepti
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:14:03 posle podne »
ja sam nasla u merkatoru ,slucajno ,pakovanje od 400g,u dijelu gdje su kolaci

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:15:24 posle podne »
Hvala  :D

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Recepti
« Odgovor #25 poslato: Novembar 06, 2008, 01:55:35 posle podne »
Musaka od karfiola  (spremam ja i jela sa mesom  ;) )

Spremanje najviše 1 h.
Treba vam karfiol,juneće mleveno meso(količina proizvoljna sve zavisi za koliko se osoba sprema),jaje,mleko,malo soli i bibera,1 glavica crnog luka.
Dok kuvate karfiol u slanoj vodi,dinstate meso i luk.Ja ne stavljam ulje uopšte jer u mlevenom mesu ima dovoljno masnoće nego sipam malo vode i dinstam dok voda ne ispari,videćete da će na dnu posude biti masnoće,posolite i pobibetite meso na kraju .
Ocedite skuvan karfiol,u sud u kome ćete peći musaku,na dno isitnite pola količine karfiola(ne gnječite već ostavite rastresito),prekrijete sa mlevenim mesom i odozgo ponovo karfiol.Stavite u zagrejanu rernu (na 200)da se peče 20 minuta .Tada umutite jaje sa malo soli i mleka i sipate preko musake,vratite musaku u rernu na još 10 min.( i nesekirajte se uvek ostane malo vode u posudi kad sipate u tanjir jer karfiol pusti višak vode koliko god ga pre ocedili)
To izgleda ovako (moj današnji ručak  :D )

   

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Recepti
« Odgovor #26 poslato: Novembar 11, 2008, 10:59:29 pre podne »
nasla sam jos jednu ukusnu a zdravu poslasticu
vocne salamice
sastav-suva smokva,malteks(jecmeni slad),mleveni integralni keks,suva sljiva,orah,oblanda
probala sam i svidjelo mi se

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Recepti
« Odgovor #27 poslato: Novembar 15, 2008, 08:14:16 posle podne »
e sad nisam nasla nesto da kupim nego sam napravila sebi veceru
ovo sam probala u jednom restoranu i htjela sam sama da isprobam da napravim i uspjela sam.
isjeckala sam pileci file na komadice i stavila da se prze za to vrijeme sam isjeckala luk i svjeze sampinjone i kada se piletina poprzila makla je sa tiganja ubacila u isto ulje luk da se on malo poprzi,ubrzo ubacila i sjeckane sampinjone  pobiberila da bi sampinjoni pustili vodu i ostavila da se dinsta ,vratila i piletinu,dodavala po malkice vode ,posolila i dinstala malo mozda desetak minuta da bi se zgusnulo malo trebala sam staviti neutralnu pavlaku ali sam imala samo kiselu pa sam stavila kasiku nje i dalo joj finu aromu.
meni je bilo ukusno nadam se da ce i vama,prijatno

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Recepti
« Odgovor #28 poslato: Novembar 25, 2008, 01:26:55 posle podne »
susamova so
prepecete i zdrobite nerafinisanu morsku so i integralni susam i dobijete gomasio,hranu i lek.gomasio ima mnogih lekovitih efekata,a jedan od njih je sto smanjuje kiselost krvi i zeludacnu kiselinu.pomaze varenje i veoma je dobar za nervni sistem.precizna uputstva za pravljenje mozete nauciti i  prakticno primjeniti na makrobiotickim seminarima
          www.makrobiotika.org.yu

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Recepti
« Odgovor #29 poslato: Novembar 25, 2008, 11:16:25 posle podne »
Kada sam se hranila makrobioticki koristila sam susamovu so, odlicna je i za probavu. Ima makrobiotika dosta zanimljivih resenja za ishranu. Moje iskustvo sa njom je u osnovi dobro. Hranila sam se pola godine, a onda postepeno prelazila na uobicajenu ishranu.
Od makoribiotike mi je ostalo da ne jedem agrume, belo brasno, industrijske slatkise i sokove.
Nisam ostala i dalje na makrobiotici zato sto mi dosadilo da spremam, da nabavljam potrebnu hranu...bilo je to davno cetvrta godina bolesti...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.