Autor Tema: Test alergija na hranu  (Pročitano 21401 puta)

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
Test alergija na hranu
« poslato: Jul 19, 2008, 10:33:54 posle podne »
Test alergija na hranu IgG i/ili IgE
 – Uticaj alergija na hranu na ponašanje može biti veliki, posebno zbog toga što osobe često žude baš za onom hranom koja im izaziva alergijsku reakciju. Ta hrana opet igra ulogu u podsticanju nenormalnog rasta gastrointestinalnih organizama. Tipični testovi alergija na hranu ispituju alergije u kojima je posrednik IgE (koji je odgovoran za neposredne reakcije kao što su osip, gušenje, otok). Nažalost IgE testovi ne otkrivaju uvek alergijske reakcije posredovane IgG-om koje su povezane sa problemima u ponašanju. Naš test alergija na hranu otkriva IgG posredovane alergije koje su povezane sa problemima u ponašanju. Ako ste prethodno radili testove koji su bili IgE, preporučujemo vam naš IgG test da biste otkrili dodatne alergije.
Panel imune disuficijencije – Ovaj test ispituje nivo cinka i specifičnih imunoproteina kao što je IgA i podklase IgG koje su često nedovoljne i neodgovarajuće uzrastu.
http://www.unionhealth.co.yu/lab.html

Hendi-društvo

Test alergija na hranu
« poslato: Jul 19, 2008, 10:33:54 posle podne »

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
Odg: Test alergija na hranu
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2008, 10:35:25 posle podne »
Ja nisam radila test, ali iz literature sam obavestena da su msovci vecinom alergicni na mlecne proizvode, zitarice, crveno meso...
Da li ste radili test?

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2008, 10:41:17 posle podne »
TEST NETOLERANCIJE NA HRANU
Ovim testom je moguće odrediti u krvi pacijenta prisustvo specifičnih IgG antitela na različite vrste žitarica, povrća,voća, mesa, ribe, mleka i drugih namirnica , ukupno 93 antigena. Netolerancija na hranu (posredovana IgG antitelima) po svojoj patogenezi ne pripada alergijama u užem smislu, i do pojave antitela u krvi i smetnji koje zbog toga nastaju dolazi 5- 72 sata nakon uzimanja “reaktivne” namirnice.
Kao posledica netolerancije na neku namirnicu kod različitih pacijenata dolazi do pojave različitih simptoma: gastrointestinalnih smetnji, bolova u zglobovima i mišićima, neuroloških (migrena) i psihičkih smetnji (hroničan umor).
http://www.analiza.co.yu/

Van mreže Maki

• Član
  • **
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2008, 01:28:17 posle podne »
a gdje mogu uraditi test,kome da se obratim da li neurologu ili dr opšte prakse ili jednotavno u privatnim labaratorijama?

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2008, 09:09:55 posle podne »
na gorepomenutom sajtu ''analiza'' imas sve podatke, tako se zove laboratorija

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #5 poslato: Jul 30, 2008, 09:56:51 posle podne »
Da li patite od neke hronične bolesti ili se ne osećate 100% dobro?
http://www.analiza.co.yu/srpski/htmls/netolerancija.html

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2008, 10:07:00 posle podne »
Gledam sada ovaj link i počnem da se nalazim u nekim simptomima. Pomislim da bi bilo dobro da to uradim a onda vidim cenu.

28525,00 i to je iz 2007 godine. :(

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2008, 10:08:51 posle podne »
Predji na dijetu. Ima ih raznih....ili je jos uvek aktuelan ALI..

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2008, 10:18:26 posle podne »
Ne radi se o dijetama. Radi se o tome da li sam alergičan na nešto od hrane. Već sam pisao šta jedem uz to što redovno i postim. To je nešto, valjda, što se hrane tiče.

Van mreže naca

• Global Moderator
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Grad: NBgd
« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2008, 06:24:11 posle podne »
Ove testove bi sa uputom od lekara opšte prakse obično na predlog specijaliste trebalo da rade i na institutu za imunologiju i alergologiju KC Srbije

011 361 7777

Van mreže Seka

• Član
  • **
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2008, 12:16:14 pre podne »
Moja majka ima vrlo ne specificne simptome MS,svakodnevne bolove u stomaku koji umeju da budu ne izdrzivi,pa je radila je analizu  u toj klinici tzv. ELISA TEST,interesantno da je bila alergicna na namirnici koje najvise voli...naravno izbacila je pored tih namirnica ,gluten i laktozu,jedini efekat je bio da je smrsala 13 kg za 6.meseci :-\ posto joj je retko  sta bilo dostupno na meniju...postoji specijalizovana prodavnica za ishranu bez glutena u Beogradu ,ukoliko neko ima zelju  da proba,poslacu (da nereklamiram)

Van mreže gliša

• Član
  • **
« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2008, 12:21:40 pre podne »
POŠALJI ADRESU TELEFON I ŠTA LI JOŠ IMAJU

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2008, 10:30:58 pre podne »
Pozdrav Seko,
Mozda tvoja majka ima problema sa nekom infekcijom: kandida, eserihija koli.

Van mreže Seka

• Član
  • **
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2008, 06:18:26 posle podne »
Gliso ja sam ti greskom poslala telefone laboratorije Analiza,a sad ipak vidim da si pitao za prodavnicu ,nalazi se u Zemunu ...nasla sam i sajt gde mozete naci kontakt podatke
http://www.nac.co.yu/

Asja hvala na sugestijama,i mi smo mislile  godinama da je u pitanju neki gastroloski problem,ali posle raznoraznih gastro i laboratorijskih ispitivanja (i po nekoliko puta smo radili iste)samo nije radjena MR abdomena jer  to ne rade,kad je na MR nadjeno dosta plakova na kicmenoj mozdini,ipak je prevladalo misljenje lekara da se radi o osnovnoj bolesti, a nema prava na interferon...jedino sto mene buni sto je i  kvantnom medicinom dijagnostikovano prisustvo parazita i to dosta,ali klasicnom ,nista od toga...ipak su u pitanju stomacni spazmi ...pa sam u potrazi za pravim "lekom" :-\
Veliki pozdrav

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2008, 09:43:05 posle podne »
Sto se tice parazita  kod MS (?) valjda imuni sistem slabo radi pa ne obavlja svoj posao tj. ne cisti organizam, za to je aktuelan aparat Zapper, koji odredjenim frekfencijama unistava parazite. O Zapper-u imas dosta na net-u.

http://www.paradevices.com/?mv_pc=$fields%7Bmv_pc%7D&zsubj=ms&cclic=done

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.