Autor Tema: BBD - Best Bet Diet  (Pročitano 28631 puta)

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #30 poslato: April 26, 2011, 09:58:28 posle podne »
busybee  ja mislim da je to pravi recept...ja bas lutam ...ne znam sta mi je ciniti...ona BBD me bas iscrpljuje ...a ipak razmisljam ako ce doprineti da se ja boljem osecam...treba da pokusam
Swankova dijeta ...meni to i nije dijeta jer se ja manje vise tako hranim godinama...jela sam pre dijagnoze jako malo mesa a sad nikako ...planiram i piletinu da izbacim.
Mislim da je mozda najbolje da uradim test na gluten...ako sam alergicna da prestanem da ga unosim, ako nisam necu  ni da  razmisljam o BBD.

a to sveze voce i povrce..."hranim se sa pijace " u mom slucaju su bolji i kvalitetniji proizvodi u hipermarketima ...jer ih neko kontrolise....a moja pijaca seljaka videla nije ...sve su preprodavci.. totalni uzas...pa se ti hrani zdravo

Hendi-društvo

Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #30 poslato: April 26, 2011, 09:58:28 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #31 poslato: April 27, 2011, 12:50:32 posle podne »

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #32 poslato: April 27, 2011, 11:02:38 posle podne »
Majo, to sto kazes da te BBD iscrpljuje, tako je kada se pocne sa takvom ishranom, ali ne zato sto je ona losa. Naprotiv. Prvo se odnosi na ono sto treba da izbacis, sve preradjene proizvode - skoro svi sadrze supstance, uglavnom toksicne, na koje se organizam vremenom navuce, kao na drogu. Kad prestanes sa njima, imas bukvalno simptome apstinencije, kao kod svake droge. Ono sto se kaze da treba da se jede ( uglavnom sveze voce i povrce ) je prepuno minerala, vitamina, enzima, elemenata u tragovima, itd. pa je moguce da kad oni pocnu da deluju u organizmu ciji su depoi potpuno ispraznjeni da i tu postoji neka reakcija. Ali to ce sve da prodje. A kada prodje, videces da ce ti se ubuduce i gaditi da jedes hranu koja nije zdrava. Nekako ti vise nece prijati, ili ces moci vrlo malo da je pojedes. To je bar slucaj samnom. Valjda mi se organizam toliko iscistio da kad se desi da pojedem,npr. nesto slatko ( iz asortimana preradjenih slatkisa ili cak torti i kolaca ) bude mi vrlo brzo muka, odvratan ukus u ustima, creva luduju. Tako da meni stvarno nekadasnja ishrana uopste ne nedostaje.

Za ove dve godine, koliko se hranim ovako uspela sam da nadjem snabdevace u koje imam poverenja. Drugo, naucila sam da prepoznam povrce i voce koje nije prskano, obicno je sitnije i neugledno i nepravilnih oblika, za razliku od ovog polu-vestackog koje je svo ogromno, bez i jedne tackice, istog oblika svako, itd. Takodje, imam i prasak od ploda sapunskog drveta u koje se potopi voce/povrce i ono 99% uklanja sve pesticide, itd., ali ga skoro i ne koristim. Jedino maslinovo ulje i semenke, brazilski orascic, kupujem u hipermarketima ( dva maslinova od 1L moze da se nadje po ceni od 1200din, a u regularnim prodavnicama obicno 1L kosta od 889Din-1000Din. )

Kada se trudis da napravis obrok koji je zdrav ti u stvari na neki nacin iskazujes ljubav prema sebi i svom organizmu, i budi sigurna da ce ti on uzvratiti.

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #33 poslato: Jun 03, 2011, 08:42:52 pre podne »
Busybee ...jel si guten izbacila odmah ili si ga postepeno izbacivala...au ..nikako da se disciplinujem :(
nema sanse da u toku jedne nedelje ne zabrljam sa nekom slanom pitom.. Nikakav problem mi nije meso...jedem ribu svaki dan..ali peciva....ubise me
A nervira me sto ne postoje prodavnice koje su specijalizovane za to...smucilo mi se koliko traje moja kupovina dok citam sve deklaracije...primetila sam da skoro sva decija hrana je bez gutena ...ali sto je skupaaa

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #34 poslato: Jun 03, 2011, 08:55:11 pre podne »
Ja imam celijakiju, sto znaci da ne smem da unosim gluten
I to definitivno nije jednostavno i nije samo brasno, pecivo i sl
Ali za ishranu u kucnim uslovima nije problem, problem je kada se izadje iz kuce
I sto stalno moram da mislim i budem "spremna", odnosno nema onog uzmes nesto i pojedes kada si gladan.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #35 poslato: Jun 03, 2011, 08:56:12 pre podne »
Postoje i specijalizovani prozivodi, uglavnom su iz inostranstva i skupi, ali vremenom covek izuci i organizuje se

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #36 poslato: Jun 03, 2011, 08:58:47 pre podne »
Kako su ti ustanovili celijakiju...analizom krvi  ili se radi nekim drugim metodama ?

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #37 poslato: Jun 03, 2011, 09:01:39 pre podne »
Prvo analiza krvi, a onda gastroskopija

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #38 poslato: Jun 03, 2011, 09:34:33 posle podne »
zar nema nista lakse od gastroskopije?

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #39 poslato: Jun 10, 2011, 09:42:31 pre podne »
Ne
Moraju da rade biopsiju tankog creva. Uzima se uzorak iz tankog creva. I onda posle biopsije kada se vide resice, dobije se dijagnoza. Nisi dovoljna samo antitela iz krvi.

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #40 poslato: Mart 25, 2014, 10:49:55 pre podne »

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.