Autor Tema: BBD - Best Bet Diet  (Pročitano 28625 puta)

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #15 poslato: April 21, 2011, 04:54:03 posle podne »
ja jesam,kad sam saznala da imam ms,čim sam uradila diletaciju i prekinula,mislim da puno znači,jer sam bila lakša,sad se teško privikavam na kravlje mlijeko,sir,crveno meso... planiram i da opet počnem da se tako i hranim

Hendi-društvo

Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #15 poslato: April 21, 2011, 04:54:03 posle podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #16 poslato: April 22, 2011, 05:21:30 posle podne »
jel se neko pridrzava ove dijete..jel se oseca neki boljitak?
mene samo zbunjuje sto ne mahunarke?
imaš objašnjenje, bar je bilo ranije, na sajtu. radi se o nekom proteinu koji je identičan onom koji ulazi u sastav mijelinskog omotača. isto važi i za mlečne proizvode. njoihovim unošenjem, oni prolaze kroz zidove creva, krv...i izazivaju reakciju. to dovodi do toga da ih organizam napada, a kako su istog sastava kao i mijelin, unosom tih proteina izazivaš autoimunu reakciju, onosno tvoj organizam razara mijelinski omotač. priča je ustvari da kod nekih ljudi geni nisu uspeli da evoluiraju i da se razviju dalje od paleolitskog čoveka. takvi ljudi ne odnose ništa što su tekovine modernog društva, ako tako mogu da kažem, po pitanju ishrane. mahunarke su gajene, agrokultura. zato je po toj dijeti dozvoljena divljač, a nije domaće prase, kravlje mleko i sl....
meni ima logike.
malo sam uprostila, ali tako nekako

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #17 poslato: April 24, 2011, 03:56:40 posle podne »
dozvoljeno je jesti
voce
povrce
piletinu
ribu
orasi, bademi, med
sve je to uredu, nije meni problem da ja jedem svaki dan ribu ...ili jedno te istu hranu....ali sve mislim ako sam ogranicena na ovako mali izbor hrane to to treba da bude tako dobro isplanirano sta se jede i ta to neki stvarno strucnjak treba da napravi program jela...nije poenta da ja jedem svaki dan jedno te isto i da svoj organizam samo izmorim....bas ne znam sta mi je ciniti

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #18 poslato: April 24, 2011, 04:41:05 posle podne »
samo  se organizuješ,nije to teško,jedan neka bude riba .sa kuvanim krompirom,drugi dan piletina kuvana bez kožice,puno voća,povrća,umjesto kravljeg mlijeka ja sam pila sojino mlijeko,kupovala sam i slatkiše bez šećera,meni je teško jedino palo što sam jela pirinčani hleb koji je krajnje bezukusan,pila sokove bez šećera,a iako nisam neki vjernik jednom sam za božić i postila i lako mi je post pao,kuvana riba sa kromprom ,prinčane makarone...

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #19 poslato: April 24, 2011, 10:31:49 posle podne »
 :m1:
a sta da radim ja koja sam alergicna na ribu  :'(
da jedem samo piletinu i krompir  :m1:
a volela bih da probam tu dijetu  :n11:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2011, 09:36:27 pre podne »
pa ,zanimljivo je ovo..samo,piletina koju mi jedemo je puna koncentrata i hormona,pa mi se to nekako ne uklapa   :m3:

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #21 poslato: April 25, 2011, 09:56:23 pre podne »
e pa ne znam onda  :n15:

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #22 poslato: April 25, 2011, 02:08:14 posle podne »
pa ,zanimljivo je ovo..samo,piletina koju mi jedemo je puna koncentrata i hormona,pa mi se to nekako ne uklapa   :m3:

ne uklapa se ta piletina nigde

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #23 poslato: April 25, 2011, 02:09:44 posle podne »
na BBD treba prelaziti postepeno

za pocetak izbacite secer, jer deluje upalno

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #24 poslato: April 25, 2011, 02:26:49 posle podne »
:m1:
a sta da radim ja koja sam alergicna na ribu  :'(
da jedem samo piletinu i krompir  :m1:
a volela bih da probam tu dijetu  :n11:

ćuretina i divljač su dozvoljeni i to je kvalitetno meso ako si u mogućnosti da nabaviš

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #25 poslato: April 25, 2011, 02:29:49 posle podne »
meni se čini da ja nisam jela ni mahunasto povrće,je li to ulazi u dijetu?

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #26 poslato: April 25, 2011, 02:33:52 posle podne »
soja nije dozvoljena ali zato jeste sojin lecitin kao prehrambeni dodatak
sve vrste pasulja takodje nisu dozvoljene

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #27 poslato: April 25, 2011, 02:36:14 posle podne »
u sustini BBD je tesko sprovesti jer nismo u mogucnosti da nabavimo raznovrsnu hranu, ne zaboravite da je kod nas uobicajena kuhinja krompir meso

odlicno je bademovo mleko koje možete i sami napraviti
http://www3.serbiancafe.com/lat/kuvar/recipe/10/7827/mleko-od-badema-ili-lesnika

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #28 poslato: April 25, 2011, 02:55:16 posle podne »
jela od divljaci

http://www.mojkuvar.com/divljac/

http://divljac.infobay.rs/

uopsteno o mesu
http://www.bezgluten.net/zivotinje-recepti-bezglutenska-ishrana


u sustini može drugačije samo je pitanje da li ste spremni fizički i finansijski, vi ili neko ko će da sprema za vas

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #29 poslato: April 25, 2011, 10:42:15 posle podne »
ja se religiozno pridrzavam "dijete" koja u stvari i nije dijeta vec najnormalnija ishrana. onakva kakva bi u stvari i trebala da bude, i kako su se ljudi nekad hranili. to znaci da sam izbacila sve preradjene proizvode, hranim se samo sa pijace, sveze povrce i voce, ponekad bareno povrce sa ribom i prosom, hleb sama pravim, oprezna sam sa proteinima, meso bih tu i tamo pojela kada bih znala nekog i imala povrenje u to kako je gajeno - posto takvog nekog ne znam izbegavam ga. Mleko i mlecne proizvode sam izbacila zato sto je pasterizovano mleko katastrofa. Samo popijem vrlo malo probiotskog jogurta u koji sam dodala malo kurkume. Inace, da sam u mogicnosti pila bih sveze kozje mleko.. Verujem da mi ovakva ishrana i te kako pomaze, mnogo mi je bolje nego pre dijagnoze u svakom slucaju i puno tegoba i zdravstevnih problema sam resila ovakvom ishranom, pa i neke ozbiljnije simptome ( uzasnu otecenost stopala i nogu do kolena uz utrnutost peta, tad je i hod bio znatno otezaniji, a sad je mnogo laksi )

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.