Autor Tema: BBD - Best Bet Diet  (Pročitano 28480 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
BBD - Best Bet Diet
« poslato: Jul 19, 2008, 10:20:38 posle podne »
Vec desetak godina aktuelna je BBD (Best Bet Diet). Ešton Embri (Kanada) je tvorac ove dijete i tvrdi da je to najsigurniji i najjeftiniji nacin lecenja MS-a, tj. sprečava napredak bolesti.
Savetuje se i da se urade testovi na netolerantnost i alergene iz hrane.

Dijeta povlači dosta promena u ishrani, tako da je ja polovično sprovodim, tj. nekada sam disciplinovana nekada ne.
Često se postavlja pitanje šta jesti i to jeste problem posebno kod nas gde je sužen izbor namirnica bez glutena.

Da li ste na BBD? Koje je vaše iskustvo? Koliko uopšte smatrate da je zbilja efikasna? Da li vam je lekar preporučio ovaj način ishrane?

Hendi-društvo

BBD - Best Bet Diet
« poslato: Jul 19, 2008, 10:20:38 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2008, 10:28:42 posle podne »

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2008, 10:34:10 posle podne »
Da li ima neka knjiga o BBD dijeti :o

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #3 poslato: Jul 19, 2008, 10:47:33 posle podne »
Ja sam nesto pokusala sa nekom slicnom dijetom, a posto sam i onako bila dosta mrsava (mada sa dosta dobrom krvnom slikom) dovela sam se u situaciju da postajem bas suvise mrsava. Uplasila sam se tog pada u kg (iako je to bilo samo 3 do 4kg) i prestala.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2008, 10:50:44 posle podne »
Nema knjige nego ima sajt gorepomenuti na kome imate sve: kuvar, naucne analize...

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2008, 10:53:19 posle podne »
Ne sme se jesti : secer, kafa, alkohol, crveno mesto, mahunarke (zbog proteina) zitarice (zbog glutena), rafinisana ulja, margarin, i sve druge namirnice na koje ste netolerantni.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #6 poslato: Jul 20, 2008, 01:17:47 posle podne »
ja imam taj cookbook brat mi ga je preveo kada ga nadjem u kompu poslacu po koji recept na temu recepti.ja sam pokušala sa tim načinom ishrane i nekad kao što Ajsa kaže ga ne primjenjujem jer je prilično teška.izgubila sam i ja dosta na kilaži i  krvna slika mi je  ok a uz tu dijetu idu i preporučene jedinice vitamina i minerala to isto nekad se sjetim da ih popijem nekad ne.navikla sam se da ne jedem mahunarke ,koristim maslinovo ulje ,ne jedem crvena mesa samo ribu i bijelo pileće bez kožice i to kuvano,nekako se navikavam na taj način ishrane ali ide teško.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2008, 01:19:36 posle podne »
a što je najjače je što je moj brat ubijedjen da ću ja potpuno ozdraviti ako se budem zdravo hranila,što ti je bratska ljubav!

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #8 poslato: Jul 20, 2008, 01:24:38 posle podne »
e da ,sjetih se, u nekim dijetama za ms piše da se smije uzimati mlijeko sa niskim sadržajem masti dok kod bbd dijete stoji mlijeko i mlječni proizvodi nikako jer nisu u pitanju mlječne masti nego proteini koje mlijeko sadrži,čak ni sojino mlijeko.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2008, 09:11:35 posle podne »
a što je najjače je što je moj brat ubijedjen da ću ja potpuno ozdraviti ako se budem zdravo hranila,što ti je bratska ljubav!

nije daleko od istine

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #10 poslato: Jul 21, 2008, 08:23:19 pre podne »
I ja sam neko vreme bila na ovoj dijeti.
Dobro sam se osecala, ali sam mnogo oslabila.
Ista prica kao i svi.
I sada sam na slicnom jer imam celijakiju, ali jedem mlecne proizvode.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #11 poslato: Jul 21, 2008, 10:04:35 pre podne »
koliko sam ja brata shvatila autor ove dijete i knjige direct ms je sina izlijecio na taj nacin,ja sam krenula da je procitam, ja sam je dijelom shvatila ali ne potpuno jer nisam bas dobra sa engleskim!minus za mene!

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #12 poslato: Jul 21, 2008, 01:31:00 posle podne »
Da, on je lekar, ako se ja dobro secam i poceo je da se bavi celom problematikom kada mu se sin razboleo. Sada i sin i jos ljudi koji su na ovom rezimu ishrane nemaju simptome. Nije on prvi koji je povezao gluten i MS, uopste alergije na razne namirnice. Cela prica ima logike, ali je dijeta prilicno restriktivna i teska za drzanje, pogotovu ako se radi i vodi neki drustveni zivot. Mada on daje savete, sta i ako odete na koktel isl.
Medju prvima koji je sprovodio ovu paleolitsku dijetu je Roger MacDougall- pisac.
Ima jos primera.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2008, 10:25:32 posle podne »
koliko sam ja brata shvatila autor ove dijete i knjige direct ms je sina izlijecio na taj nacin,ja sam krenula da je procitam, ja sam je dijelom shvatila ali ne potpuno jer nisam bas dobra sa engleskim!minus za mene!

Ešton Embri nije izlečio svoga sina Metjua, već vrlo uspešno održava da MS ne napreduje, Met je vrlo aktivan, imate i njegovo obraćanje na MS video.
Ešton Embri nije nigde rekao, napisao da se sa BBD može upotpunosti izlečiti MS, čak na jednom mestu i kaže da je od MS obolevaju osobe koje su genetski sklone. Ali je činjenica da se ovom dijetom može MS uspešno  sanirati posledice MS i držati bolest pod kontrolom.

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: BBD - Best Bet Diet
« Odgovor #14 poslato: April 21, 2011, 04:10:17 posle podne »
jel se neko pridrzava ove dijete..jel se oseca neki boljitak?
mene samo zbunjuje sto ne mahunarke?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.