Autor Tema: Astma  (Pročitano 36227 puta)

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Astma
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2010, 10:47:10 posle podne »
Koliko je meni moja doktorka objasnila, manje je invazivan i delovanje mu je skoro trenutno (meni se u par navrata i pokazalo tako). Pitajte slobodno svoje pulmologe, to je novija terapija i malo skuplja pa je verovatno to razlog sto se ljudi jos drze Ventolina

Evo i zvanicnog sajta


http://www.mysymbicort.com/

Hendi-društvo

Odg: Astma
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2010, 10:47:10 posle podne »

Van mreže david

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Dg: nema mi spasa...
  • Grad: underworld
Odg: Astma
« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2010, 07:09:36 posle podne »
Posto bolujem od bronhijalne astme od rodjenja, a prosle godine mi je ustanovljen HOBP, emfizem pluca i buloza u oba gornja reznja...tek kada mi je to ustanovljeno dobio sam dve nove pumpice spirivu i symbicort od320 mcgr uz redovno koriscenje berodual spreja. Osecam se bolje sa ovim inhalatorima, ali zbog udruzenih bolesti imam dosta poteskoca.
Nekada me pritisne HOBP i ceo dan tesko disem...nekada dobijem astmaticni napad ili imam bolove zbog emfizema...uglavnom ovi lekovi dosta pomazu! :ok:

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Astma
« Odgovor #17 poslato: Mart 04, 2010, 03:44:57 posle podne »
Fitnes kao terapija astme i hroničnog opstruktivnog bronhitisa


Astma je reaktivno oboljenje disajnih puteva koje karakteriše kratkoća daha, "zviždanje" u plućima, kašalj i otežano disanje. Nastaje usled: a) stezanja glatkih mišića oko disajnih puteva, b) oticanja ćelija sluznice i c) povećanog lučenja sluzi. Brojni su uzroci astme...

Približno 80 procenata astmatičara, posbeno sportista, doživljava napade astme tokom vežbanja (zove se astma izazvana vežbanjem ili skraćeno na engleskom EIA, exercise induced asthma), koje karakteriše umerena opstrukcija koja nije opasna po život, ali smanjuje takmičarsku sposobnost.

Vežbanje i astma

Većina osoba koje imaju kontrolisanu astmu imaće koristi od redovnog vežbanja, koje pomaže smanjenju potreba za udisanjem vazduha za različite zadatke, što im olakšava da obavljaju normalne svakodnevne aktivnosti sa manjim gubljenjem daha i ređim napadima astme. Nekoliko studija pokazalo je da redovno vežbanje može i da smanji broj i težinu napada astme izazvanih vežbanjem.
 
Vežbanje i hronični opstruktivni bronhitis

Laki trening će osobama sa hroničnim opstruktivnim bronhitisom možda koristiti, a možda i neće, što zavisi od težine njihovog oboljenja. Ove osobe treba pažljivo da proverava i prati njihov lekar. Mada, većina osoba sa hroničnim opstruktivnim bronhitisom ne popravlja funkciju svojih pluća, vežbanjem mogu da se ostvare druga poboljšanja kao što je smanjena uznemirenost, telesna težina i stres, kao i poboljšana sposobnost za obavljanje svakodnevnih aktivnosti.

  izvor:stetoskop

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Astma
« Odgovor #18 poslato: Mart 04, 2010, 04:16:49 posle podne »
Ma postoje vezbe pravilnog disanja koje su se nekad ucile u Klinickom centru i koje sam ja naucila kad sam bila mala ali ne znam da li to jos postoji. Ja sam stvarno njima svela koriscenje svojih pumpica na minimum, naravno sve u dogovoru sa lekarom

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Astma
« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2010, 10:57:21 pre podne »
Proveri plućnu funkciju na Svetski dan astme

Povodom Svetskog dana astme u sredu 5. maja će od 12.00 do 13.00 časova u dvorištu KBC "Dragiša Mišović" biti organizovana šetnja za decu koja se leče od astme u toj ustanovi.

U šetnju će biti pozvana i deca koja boluju od astme, a koja se uprkos tome uspešno bave sportom i osvajaju medalje.

Obeležavanje Svetskog dana astme svojim prisustvom uveličaće i mladić koji se kao dete lečio u toj ustanovi, a danas je aktivni maratonac i osnivač sajta astma.rs.

Na Svetski dan astme globalna inicijativa za astmu pod sloganom "Vi možete da kontrolišete svoju astmu" pokrenuće kampanju za poboljšanje kontrole astme i smanjenje hospitalizacija za 50 odsto do 2015. godine.

ceo tekst : mondo

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Astma
« Odgovor #20 poslato: Maj 05, 2010, 10:59:54 pre podne »
U Srbiji svako sedmo školsko dete ima astmu
05. maj 2010.

U Srbiji svako sedmo školsko dete ima neki oblik astme, a pojačano zagađenje vazduha, naročito zimi, pogoršava stanje obolelih. Međutim, ako se odmah počne sa lečenjem bolest se uspešno može držati pod kontrolom.

Duvanski dim, prašina, plesan, grinje, dlake kućnih ljubimaca, polen, ali i neprikladna hrana u ranom detinjstvu, mogu da izazovu alergiju koja će podstaći napade astme.

U Beogradu, posebno u zimskim mesecima, nivo zagađenja uveliko prelazi dozvoljenu granicu, jer se u saobraćaju, kao jednom od zagađivača, uglavnom koristi dizel-gorivo, a i u benzinu ima kancerogenog olova.
Stručnjaci ukazuju da u urbanim sredinama ima mnogo izvora zagađenja - saobraćaj, mnoga individualna ložišta, toplane, kotlarnice…

Astmu je važno otkriti na vreme i odmah početi lečenje, jer uz redovne kontrole dete može da vodi normalan život, pa čak i da se bavi vrhunskim sportom.

ceo tekst : mondo

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Astma
« Odgovor #21 poslato: Januar 28, 2011, 10:08:14 posle podne »
e narode ubih se od kaslja...ne disem od 23eg kako treba bem ti i astmu ko je izmisli

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Astma
« Odgovor #22 poslato: Januar 28, 2011, 10:14:51 posle podne »
I ova lažnost vazduha je zeznuta,pa pomaže samo astmi.

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Astma
« Odgovor #23 poslato: Mart 16, 2011, 09:52:39 posle podne »
danas dobih Seretide diskus da probam i to mozda prodisem

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Astma
« Odgovor #24 poslato: Mart 16, 2011, 09:54:47 posle podne »
 Neka deluje dobro i nek ti pomogne. :n20:

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Astma
« Odgovor #25 poslato: Mart 16, 2011, 10:33:33 posle podne »
 :n29:
dace Bog i bice ti bolje  :n20:

Van mreže Bebica

  • Član
  • **
  • Poruke: 38273
  • Pol: Žena
  • Grad: Zemun
Odg: Astma
« Odgovor #26 poslato: Mart 16, 2011, 11:04:45 posle podne »
bice bolje duso  :n20:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Astma
« Odgovor #27 poslato: Mart 17, 2011, 09:45:12 pre podne »
danas dobih Seretide diskus da probam i to mozda prodisem

Andjo,je li ti bolje od toga?Drzi se  :n20:

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Astma
« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2011, 10:50:22 posle podne »
eh postoji caka
recimo da da
bolje mi je tj nemam napade,gusi me al nemam trenutke bez disanja
al imam jos jedan problemcic tresem se ko da sam ukljucena u struju i drma me cuka...
al bem li ga niko nije savrsen

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Astma
« Odgovor #29 poslato: Mart 18, 2011, 10:54:46 posle podne »
Nadam se da će to proći brzo.I da će ti biti bolje,jer mora. :n20:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.