Autor Tema: Vrućine i MS  (Pročitano 72936 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #30 poslato: Jul 13, 2008, 04:33:47 posle podne »
Nemamo klimu, i da je imamo raspored prostorija je jako nesrećan pa bi se hladila samo jedna soba.Poslednji sprat,ravan krov,kod mene je pakao kad je leto.Zamračim prostorije i otvorim prozore.Tuširam se svaki čas.Nekako prođe dan,al noć me ubija. :'(

Hendi-društvo

Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #30 poslato: Jul 13, 2008, 04:33:47 posle podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133563
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #31 poslato: Jul 13, 2008, 06:09:32 posle podne »
ja isto nemam klimu ali mi zato ventilator zuji ceo dan,nocu upalim Ta pec i ona malo izduvava hladno.Nekako i noc bolje prodje.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #32 poslato: Jul 13, 2008, 06:12:22 posle podne »
Evo najavljuju pad temperatura samo da prođe ovaj juli poslije će biti lakše,izdržite djevojke hrabre ste vi

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #33 poslato: Jul 13, 2008, 06:17:18 posle podne »
Imam borove sa zapadne strane kuce. i tu sam kada su vrucine, a sa juzne velike krosnje oraha, sve to pravi hlad, prizemlje kuce bude ok, a kada se popnem na sprat, potkrovlje, gde sam upravo sad, onda je toplije ali mi ne smeta mnogo, kako godine prolaze, vise mi smeta hladnoca, sada mi prija da okrenem ledja suncu i da me greje, ili da zazmurim i suncam oci, naravno ovo izvodim ujutru i posle 5 sati....ali cinjenica je da sada vise volim leto i vrucine, nego u pocetku bolesti...

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #34 poslato: Jul 13, 2008, 06:21:56 posle podne »
Znoj je naš unutrašnji rashlađivač,sastavni deo jedinstvene ljudske biološke mašine.Mašine koja kaplje,curi i povremeno staje ili se guši. Ipak,eksperti su optimistični čovekov sistem za rashlađivanje je krepak,snažan,prilagodljiv,pa čak i samoobnovljiv.Gotovo savršen.Organizam funkcioniše u malom opsegu postojećih mogućnosti unutrašnjih temperatura.Izvor-Politika

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #35 poslato: Jul 13, 2008, 07:53:15 posle podne »
Ja stvarno ne znam kako bi bez klime. Jednostavno se unervozim kad je vrucina i ne funkcionisem nikako, da ne pricam da nebi mogla nikako spavati bez klime. Znam da nije bas dobro praviti takve velike temparaturne razlike, ali jako mi prija klimatizovani prostor.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #36 poslato: Jul 14, 2008, 08:18:18 pre podne »
Meni smeta zima.
Pogotovu velika hladnoca, tada imam osecaj da mi se ruke potpuno ukoce.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #37 poslato: Jul 14, 2008, 05:31:56 posle podne »
Supruzi smeta vrućina,dosta je tromija i noge su joj teške

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133563
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #38 poslato: Jul 14, 2008, 05:56:04 posle podne »
kod mene je padala malo kisa i bila sam napolju da malo pokisnem,znaci topla kisa padala.Sad je opet grozno vruce i gore je nego sto je bilo.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #39 poslato: Jul 16, 2008, 03:01:35 posle podne »

Pogotovu velika hladnoca, tada imam osecaj da mi se ruke potpuno ukoce.



Isto tako mada Dr komentariše da joj je to čudno jer kako kaže da ljudima sa MS više prija hladno.
Smetaju mi i velike vrućine,al se lakše nosim s vrućinom,nego hladnoćom.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #40 poslato: Jul 16, 2008, 05:08:41 posle podne »
Preko leta u poslednje vreme idem od klime do klime ako je ikako moguce. Jedva cekam da leto prodje. Meni se cini da ja idem u obrnutom pravcu svake godine mi vrucina sve vise smeta.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #41 poslato: Jul 16, 2008, 05:19:32 posle podne »
I mojoj dragoj svake godine vrućina smeta sve više,kad je hladno utopli se i nema problema nikakvih.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #42 poslato: Jul 16, 2008, 11:55:02 posle podne »
Za sve teze podnosenje visokih temperatura, utice malo i krstenica.   ;D
Globalno zagrevanje ne racunam.  ;)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #43 poslato: Jul 17, 2008, 07:54:46 pre podne »
Meni smeta kada se munje vreme. Kada su nagle, iz vrucine u kisu i obrnuto. Kada se ustali bolje je.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #44 poslato: Jul 17, 2008, 08:20:08 pre podne »
Citat
Za sve teze podnosenje visokih temperatura, utice malo i krstenica.   Grin
Pa nije to bas pravilo. Mada ima istine i u tome jer nekako lakse podnosimo sve neprilike kad smo mladji. Ali meni se cini a i poznajem osobe sa MS koje su starije (mada taj pojam je dosta relativan i ne volim ga upotrebljavati) koje vise vole toplinu nego hladnocu. Cak im u banjama prija toplija voda i ne bude im losije vec kako mi kazu ta malo toplija voda im opusti misice.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.