Autor Tema: Vrućine i MS  (Pročitano 73070 puta)

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2008, 08:37:56 posle podne »

   mislim da je svakako bolje da se znoji... :)

Hendi-društvo

Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2008, 08:37:56 posle podne »

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2008, 08:39:25 posle podne »
Tako i ja nešto kontam

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2008, 04:35:39 posle podne »
Da za zdravog. Za nas, znojenje predstavlja znak da smo izloženi povećanoj temperaturi koja nam škodi. Znači šta? Jeste znojenje dobro, ali to je alarm za nas.

Van mreže lucija

  • Član
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #18 poslato: Jun 30, 2008, 01:30:27 pre podne »
 Slazem se.Kako kome,ali mene znojenje iscrpljuje jako i nikako mi ne prija bez obzira sto unosim dosta tecnosti.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #19 poslato: Jun 30, 2008, 01:38:15 pre podne »
Suprugu takođe znojenje iscrpljuje mada nije ni zdravo ni kad se čovjek ne znoji

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #20 poslato: Jul 03, 2008, 07:49:01 posle podne »
Ove vrućine ljudima nabijaju i nervozu ](*,)kad će više fina ugodna jesen

Van mreže lucija

  • Član
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #21 poslato: Jul 03, 2008, 11:27:41 posle podne »
I ja se to svaki dan pitam............
nece tako brzo,zato sta je tu je,naci najbolji nacin za rashladjivanje!

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #22 poslato: Jul 05, 2008, 06:36:37 posle podne »
Džaba klima džaba rashlađivanje supruzi ova vrućina teško pada ,naročito joj je teško poslije 17 časova pa tamo negdje do 22, kaže nije joj vruće tijelu nego samo u glavi osjeća neku vrućinu da joj bude muka.Samo da ovaj juli prođe a tek je počeo...

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #23 poslato: Jul 05, 2008, 06:41:57 posle podne »
Nemoj da pije kafu jer kafa zagreva telo iznutra, dok voda naravno hladi. Dobri su krastavci jer sadrze kalijum kojeg gubimo znojenjem. Dosta voca (ali ne agruma). I ne slatkisima....

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #24 poslato: Jul 05, 2008, 06:51:33 posle podne »
Najviše me brine ta toplina što osjeća u glavi,  upravo je izmjerila temperaturu i ponovo ima 37,3 al ne osjeća kao kad je čovjek prehlađen i ima temperaturu kaže da ne mjeri ne bi ni znala da je ima. :'(

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #25 poslato: Jul 05, 2008, 06:53:42 posle podne »
To je tako karakteristicno za MS, ta sitna temperatura koja slama, oseca se tezina celog tela...

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #26 poslato: Jul 05, 2008, 06:57:04 posle podne »
I ne znoji se skoro nikako prošle godine nismo imali klimu i znojila se a sad ne,ne znam da li se koriste neke kupke ili možda hladne obloge nisam pametan a znam da joj ovo teško pada.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #27 poslato: Jul 05, 2008, 07:04:53 posle podne »
Nemoj da pije kafu jer kafa zagreva telo iznutra, dok voda naravno hladi. Dobri su krastavci jer sadrze kalijum kojeg gubimo znojenjem. Dosta voca (ali ne agruma). I ne slatkisima....

Ovo da, i mnogo tecnosti vode, svezo iscedeni sokovi.Od nase iskustvo mislim da kupke ne bi trebalo kad je temeratura u pitanje ,ahladne obloge pomaze.

Van mreže Sijedi

  • Član
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #28 poslato: Jul 06, 2008, 10:13:09 pre podne »
Ljekar je mojoj supruzi preporučavao kocku leda ispod jezika kao način za rashlađivanje tijela.
Valjda se pod jezikom nalazi dosta krvnih sudova koji tu hladnoću leda prenose putem krvi na cijelo tijelo.
Malo je nezgodno držati led u ustima, ali uglavnom pomaže.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #29 poslato: Jul 13, 2008, 03:14:54 posle podne »
Kada čovek vežba po vrućini,njegovi mišići stvaraju višak toplote koju vazduh ne može da apsorbuje,a koju apsorbuje u normalnim uslovima,kada se znojimo.Slično se dešava i kada je temperatura vazduha iznad 32 stepena Celzijusa koža prekida da emituje toplotu u vazduh,pa počinje i da je upija. Nervi,zaduženi za osjećaj temperature ,šalju signal u mozak da je organizmu neophodno hlađenje,koje se postiže znojenjem.Dehidracija znatno umanjuje stvaranje znoja,kao i opekotina od sunca.Izvor-Politika

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.