Autor Tema: Vrućine i MS  (Pročitano 72712 puta)

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Vrućine i MS
« poslato: Jun 24, 2008, 11:49:29 posle podne »
Krenule su velike vrućine vidim da vas ima i manje prisutnih na forumu.Supruzi uvjek ljeta teško padaju imala je i dva pogoršanja tokom prethodnih ljeta tako da ih baš i ne voli.Interesuje me povezanost topline i MS ,vaša iskustva i kako se vi sa vrućinama borite.Supruzi se odmah spazam pojača a ako isti dan odemo negdje u planinu gdje je dosta hladnije primjetno joj je bolje.Prošlog ljeta upoznao sam jednu doktoricu iz Poljske koja mi je pričala kako tamo oboljeli koriste neke Krio komore ako se dobro sjećam.U tim komora ne sjećam se tačno koliko su niske temperature, pacijenti provedu par minuta u zavisnosti koliko doktor odluči .Uglavnom mi je tvrdila koliko smo se mogli sporazumiti da ti tretmani daju pozitivne efekte oboljelim od MS.Da li je možda neko od vas čuo nešto slično i ima li kakva saznanja više.

Hendi-društvo

Vrućine i MS
« poslato: Jun 24, 2008, 11:49:29 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2008, 12:12:46 pre podne »
Juče ili prekjuče sam baš napisao o tome u msfilozofiji, po vrućini, samo bežim od klime do klime. U toku vrućina sam imao samo jedan, blaži relaps. Oni teški se me stizali zimi. 

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2008, 08:03:05 pre podne »
I ja ne mogu da kazem da sam imao neka pogorsanja tokom leta i vrucina. Cinjenica je da mi smeta vrucina i da i ja bezim od klime do klime. Mada, problem mi bolje od klime resava tusiranje ili potaopanje u hladnjikavu vodu. Drasticno pogorsanje sam imao u aprilu mesecu ove godine i jos se koliko-toliko oporavljam od njega.
Medjutim, panika me uhvati vec kad procitam najavu visoke temperature. Najgore mi je predvece, kada sve umine, kada je sparno, pa jos krenu komarci... Kasnije, kada popusti temperatura ja koliko-toliko zivnem.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2008, 09:33:15 pre podne »
Prvi put ove godine (u istoriji mje bolesti) imam spazmove ujutru da se cudu ne mogu nacuditi sta je ovo. Ako je i od vrucine mnogo je, bilo je vrucina i pre, ali spazmova ne. Sada se razmislajm kako da ih sprecim

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2008, 11:12:13 pre podne »
ja sam u ponedeljak otisla do pekare  i kad sam izlazila napolje ladno mi noga klecnula i pala sam,Razbila sam kolena kao kad sam bila mala,a nocas kad sam ustajala jedva sam stajala na nogama.Sada sam ok.Desi se meni i zimi da me nocu pri ustajanju noge zezaju kao da su tudje,ali ovaj pad je sigurno od isrpljenosti zbog vrucine.Jer sam ceo dan bila na nogama i otisla sam u pekaru u 18h a jos je bilo vruce napolju i to bas vruce.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2008, 11:39:29 pre podne »
Za spazam probaj "sirdalud". Neka ti lekar prepiše onaj od 4mg, taj se ne plaća.

Van mreže enigma

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
  • Pol: Žena
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2008, 01:03:38 posle podne »
Meni više paše kad je toplo nego kada je hladno,oba pogorsanja su mi se dogodila zimi...
dr_sliwinski@post.pl  je mail doktora iz Poljske koji se bavi kriokomorama,koliko ja imam informacije da je to dosta dobar oblik terapije...čekam sada još neke odgovore drugih stručnjaka pa kad nešto saznam javim  jer i ja čekam njihovo mišljenje da se odlučim otić u Poljsku probati to.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2008, 01:45:17 posle podne »
Ja sam pila sirdalud i jako sam ga tesko podnosila.Bila sam omamljena ceo dan usta suva i jako mi se  spavalo.I prekinula sam sa tim lekom,sada pijem lioresal 3 puta dnevno od 10mg.Mada mi je mnogo sto se tice spasticnog hoda 'pomogla'pulsna kad sam bila u pogorsanju sad pocetkom juna,inace su me redom pitali i znani i neznani  sto sepas?

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2008, 03:52:05 posle podne »
Javi nam za te krio komore jer me je ova doktorka bila pravo zaintrigirala, čak nas je bila pozvala kod nje u Poljsku zaboravio sam ime grada vjerovatno imam negdje zapisano.Ona predaje na medicinskom fakultetu i tvrdi da te komore imaju dobar učinak na oboljele od MS. Mislim da pored Poljske i u Ukrajini imaju isti metod.Poenta je da se uđe u tu komoru gdje je temperatura dosta ispod nule i ostane par minuta u zavisnosti koliko ti doktor odobri.Kako mi je pričala u Poljskoj je veliki broj oboljelih od MS i da imaju posebne neke ambulante za oboljele od MS-a gdje se pacijanti prate pregledaju i savjetuju obično im tu i preporuče koliko im treba tretmana u krio komorama.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2008, 08:12:09 posle podne »
Danas je bio izuzetno težak dan, bar meni. Noge, ispod kolena, počele blago da trnu i da "ševrljaju", u očima osetio neku napetost, tj. teško pokretanje. Izem ti vrućinu.

Van mreže stilos

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2008, 08:15:30 posle podne »
Vrucine svima smetaju a pogotovo nama,izvinjavam se sto komentarisem u ms posto sam amputirac....

meni kad krenem negde  i ako krenem treba 5 pauza....dal isao kolicima ili stakama....strasno

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2008, 10:04:11 posle podne »
  Meni, naprotiv, ove vrucine ne smetaju toliko. Ne mogu reci da mi prijaju ali mi stvarno ne smetaju uopste. Verovatno je zbog toga sto se slabo krecem po suncu i po klimatizovanim prostorijama. Kuci sam samo jednom ukljucio klimu. Redovno (od pre 7 dana) idem na bazen (ova dva dana ne zbog "restrikcije" struje). Moguce da i voda ima svoj uticaj. Pijem i dosta vitamina, B i  C i minerala (oligovit). Tako se branim od vrucine :).

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2008, 10:08:56 posle podne »
Nije isto kod tebe i ovde na betonu. :(

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2008, 10:12:09 posle podne »
  U pravu si. Kuca mi je pored reke i temperatura je uvek za 5 - 6  stepeni niza od one u centru grada. A mogu da zamislim kako je u Beogradu po blokovima :(

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrućine i MS
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2008, 08:33:51 posle podne »
Vezano za ove vrućine da li je bolje kad se čovjek znoji ili ne

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.