Autor Tema: Svankova dijeta  (Pročitano 32121 puta)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 13, 2011, 12:55:36 posle podne »
Draxonixa,pricajuci sa ljudima,koji se vec godinama bore sa ovom dg(mislim na one koji su 2 i vise decen bolesni,ali su u dobrom stanju)znaci funkcionisu normalno,savetovali su mi da je umerenost put koji su oni sledili..Oni jedu meso,ne masno,naravno(cak jedu crveno meso)Iskreno,i ja sam malo zbunjena,jer sam naisla na neki clanak gde se za ms preporucuje svinjetina  ](*,) :o ??! prosto covek vise ne zna sta da misli  :m1: ..mada i B12 koji se koristi za obnavjanje mijelina ima u mesu i zivotinjskim proizvodima..
Naravno,sto vise povrca i voca,uz neke dodatke ishrani i nadati se i verovati u bolje  :ok:

Hendi-društvo

Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 13, 2011, 12:55:36 posle podne »

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 13, 2011, 09:44:40 posle podne »
 @Draxonixa
Ja sam se hranio oko 2 god. po Svanku, tesko je izdrzati a u svemu tome nadji svoju meru, kako u hrani ,picu, vezbanju svega od mozga do svakog misica. Ako uspes da vodis miran zivot bez strepnje, nerviranja i slicnih stanja i ne razmisljas mnogo o dijagnozi bice ti mnogo bolje nego da je suprotno. Pozdrav i uzivaj.  :ye1:

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #17 poslato: Novembar 08, 2011, 08:39:44 posle podne »
Ja se pridrzavam svankove dijete ....nije meni tesko da se pridrzavam toga sta se ne jede...to je lako to se ne jede..TACKA.  ne pijem ni mleko ni nista mlecno.....ali problem je da se napravi dobar izbor hrane da se nadoknadi to sto ne jedem meso...meni je problem da se disciplinujem da jedem odredjene stvari...da ne zaboravim ulja da stavim u hranu....da ne zaboravim da pojedem orah, badem... da ne zaboravim voce.....a kad radis  to je stvarno problem... kupitu dorucak normalan je nemoguce.... vise su mi se smucile bonzite...a  mene voce ne zasiti.... Ja dok sam lezala u bolnici na ispitivanju...kad su poceli  da sumnjaju sta je ..ja sam na netu citala o dijeti...od kad sam izasla iz bolnice nisam pojele 50grama crvenog mesa....  a proslo je pune dve godine...i nije mi problem... bas sam nemac...

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #18 poslato: Novembar 08, 2011, 09:40:01 posle podne »
ja sam pokusala kad sam dobila dg,ali mi nije prijala ta dijeta i odustala sam.Sad praktikujem rezim ishrane po krvnim grupama i vise mi odgovara  :ok:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #19 poslato: Novembar 09, 2011, 11:55:45 pre podne »
 @ Jellena
Ja mislim da alkohol i cigarete nisu po swanku  :m2:, vise je za caj :n21:  moze i kakao  :n17:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Svankova dijeta
« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2011, 12:10:27 posle podne »
@ maja
Samo u prvoj godini bolesti Swank preporucuje izbacivanje crvenog mesa , a  kasnije da u sto manjoj kolicini. Kada radis to je nezgodno. Voce stavi na vidno mesto da ti stalno bode oci, mada ga on preporucuje na prazan stomak i kao kasu (u blenderu) radi brzeg varenja i to 2-3 vocke dnevno ne vise zbog secera.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.